Gerflor Texline – PVC s textilní podložkou

Řada Texline od francouzské značky Gerflor přináší měkká, teplá a zároveň skvěle vypadající PVC. Jediná technologie na trhu, která spolehlivě vyrovná drobné nerovnosti, je oboustranně voděodolná a neuvěřitelně příjemná na dotek.
Zkuste vlastní návrh  Připravili jsme pro vás kompletní kolekci na všech prodejnách!

Proč právě Gerflor Texline?

Vyjímečně teplé PVC, hřeje jako koberec.PVC příjemné na dotek, propracovaná texturaVyrovnávací PVC, bez přípravy podkladuKvalitní izolace hluku, ideální do bytu
 

Snadná pokládka

Pokládka přímo na stávající podklad bez nutnosti vyrovnání, bez lepení. Umí vyrovnat nerovnosti podkladu.Pokládka Gerflor Texline

Pokládka PVC na filcu

Předpokladem pro dlouhodobé bezproblémové používání je dodržování následujících pravidel při pokládce.

  • Podklad musí být hladký, pevný, suchý a čistý.
  • Podlahovou roli volně rozviňte v místě pokládky 24 hodin před instalací.
  • Podlahová krytina by neměla být instalovaná, pokud je teplota v místnosti nižší než 15°C.
  • Pokládka na podlahové vytápění je možná, pokud teplota na povrchu podkladu nepřekročí 28°C.
  • Pokud pokládáte v jedné místnosti z více pásů, jednotlivé pásy mezi sebou slepte pomocí prostředků pro svařování PVC za studena.

Volná pokládka bez použití lepidla je vhodná pro plochy do 30 m2. Podlahu zafixujte k podkladu pomocí vhodné oboustranné lepicí pásky. Pásku nalepte podél okrajů dvou sousedících stěn a také v místech, kde předpokládáte vyšší frekvenci provozu (vstup, kolečková židle). Pásku použijte také podél spojů studeného sváru.

V případě celoplošného lepení používejte pouze vhodné lepidlo (např. Schönox Floorlastic, Schönox Multifix) a jemně vrubovanou stěrku.

Pokládat lze na:

Dřevěné podlahy a keramické dlaždice:

PVC Texline můžete instalovat bez předchozího vyrovnání podkladu, pokud nerovnosti a spáry jsou:

  • do 3 mm široké (v případě dřevěné podlahy)
  • do 5 mm široké a 1 mm hluboké (v případě dlažby)

Betonový podklad:

PVC Texline můžete volně položit bez další úpravy podkladu. Hodně hrubý beton by měl být před pokládkou nejprve vyrovnán.

Specifikace a detaily o Gerflor Texline

Texline správně položíte i sami!

Komfort, teplá a tichá podlaha

Příjemné na dotek a komfortní

Zapomeňte na nepříjemné laminátové podlahy, které se vyznačují tím, že jsou tvrdé, studené a hlučné! PVC Texline nabízí, kromě ticha, odolnosti a příjemného dotyku, hlavně komfort při chůzi. Toho dosahuje zejména kvůli textilní podložce, díky které je jednou z nejpohodlnějších podlahových krytin na trhu. A navrch nabízí řadu nádherných a velice reálných dekorů.

Tiché

Díky dokonalým izolačním vlastnostem, dosažených textilní podložkou, je PVC Texline několikanásobně tišší než laminátové podlahy, které jsou v současnosti na ústupu. Gerflor Texline o 50 % snižuje šíření ozvěny a vyniká o 16 dB lepší hodnotou zvukové izolace. Díky těmto unikátním vlastnostem se PVC dokonale hodí například do bytů v panelových domech, kde tato podlaha oboustranně pomáhá s hlučností.

Teplé a odolné PVC

Gerflor Texline se hodí prakticky do každé obytné místnosti (vč. vlhkých prostředí jako jsou koupelny). PVC Texline díky textilní podložce udrží více tepla, takže při nášlapu zejména bosou nohou ihned pocítíte, že chodíte po příjemné, teplé podlaze. PureClean glazura na horní vrstvě pak vytváří efektivní bariéru, která pomáhá zabránit škodlivým efektům nečistot a bakteriím. Také aktivně zabraňuje dennímu opotřebení a poškození. Rychle a snadno se čistí.

PVC Texline je tak velmi odolné proti roztržení!

PVC Texline příjemně hřeje

Voděodolnost a snadná údržba

Oboustranná odolnost proti vlhkosti a snadná údržbaOboustranně vodě odolné PVC

  • Podlahová krytina Gerflor Texline je z obou stran zcela nepropustná.
  • Díky speciální protiplísňové vrstvě eliminuje vzlínající vlhkost.
  • Pro snadnou údržbu je ideální volbou pro kuchyně a koupelny.

 

Odolnost proti roztržení, tvarová stálost

Podlaha Texline je odolná proti roztržení při posouvání nábytku. Díky vynikající tvarové paměti odolá také otlakům od postaveného nábytku, stolů a židlí.

Vlastnosti a výhody

Kompaktní vyrovnávací vrstva

Součástí technologie Gerflor Fiber je unikátní vyrovnávací vrstva, kterou jinde nenajdete. Díky této vrstvě je Texline schopen vyplnit nerovnosti podkladu a zároveň zůstat rovný na povrchu.

Skladba vrstev

Dokonalosti Gerflor Texline pomáhá patentovaná vyrovnávací vrstva.

Galerie

Připravili jsme pro vás přehlídku jednotlivých dekorů řady Texline v různých typech interiérů. Doufáme, že díky následujícím ukázkám pro vás bude jednodušší si představit, jaké odstíny se vám líbí, již před samotnou návštěvou našich prodejen.

Vzorník

Navštivte stránky Texline

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
3 based on 10 votes
Brand Name
Gerflor
Product Name
Texline