Koberce K+K

Klub K+K Vstupte do klubu K+K! Získejte SLEVU a další výhody hned na Vaši první objednávku!Zaregistrovat se

Jakou podlahu zvolit do dětského pokoje

25. 06. 2020

Pro naše drahé ratolesti chceme jen to nejlepší. Jakou podlahu proto vybrat do dětského pokoje, aby plnila tu nejlepší možnou funkci? Skvělou volbou je dětský koberec či kusový dětský koberec, který splní všechny požadavky na ideální podlahu pro děti.

Podlaha v dětském pokoji a hračkxDětský život je pestrý

Pokojíček spokojeného dítěte by měl odpovídat jeho aktuální životní fázi a být v souladu s jeho potřebami. Každé dítě totiž potřebuje především prostor pro rozlet a realizaci svých snů a zájmů. Toto malé království, bez ohledu na věk Vaší ratolesti, proto musí poskytovat nezbytnou míru pohodlí, aby se zde děti cítily dobře a v bezpečí. Dětské koberce ovšem mají plnit nejen funkce kreativního a pestrého doplňku. Jedná se o bezpečnostní prvek, který díky povrchu a tloušce zabraňuje úrazu při pádu, zároveň však dětský koberec samotným pádům předchází díky "neklouzavému" povrchu.

Proč zvolit do dětského pokoje právě koberec?

Asi žádná jiná podlahová krytina nevytvoří takový dojem rodinného tepla a útulnosti, jako právě koberec. Koberec v dětském pokoji musí být především hezký a pohodlný. V případě batolat je také důležitá dobrá izolace a schopnost výhřevnosti od země. Malé děti tráví většinu svého aktivního dne na zemi a hrají si převážně v sedě či v leže právě na koberci. První samostatné pohyby jako je lezení, plazení a počáteční krůčky – to vše se Vašemu drobečkovi bude nejlépe dařit právě na podlaze, kde je položený dětský koberec.

Variantou je samozřejmě kvalitní PVC či vinylová podlaha, ale i v tomto případě doporučujeme pokojík vybavit alespoň malým ostrůvkem měkkosti a útulnosti – kusový dětský koberec s hezkým a zábavným vzorem zkrátka nesmí chybět v žádném dětském pokoji. Takové město, které je neustále k dispozici všem autíčkům, mořský svět pro dobrodružné výpravy Vaší malé mořské víly nebo třeba skákací panák, který hravě napraví nejeden propršený den. To vše jsou varianty koberců, které budou Vaše děti milovat. Nechte se inspirovat naší nabídkou! Na dětské kusové koberce s nápadem jsme odborníci.

Dítě a pes na koberci v pokoji

Něco pro rodiče

Každý rodič především ocení účelnost a snadnou údržbu podlahy v dětském pokoji. Dětský koberec v pokojíčku musí umět odolat ledasčemu: uměleckým a jinak výtvarným projektům, domácím zvířátkům, svačinovým haváriím, polštářovým bitvám, ale především neustálému pohybu. Naštěstí v současné nabídce není problém volit dětský koberec vysoké kvality, jehož údržba je více než snadná. Kvalitní dětský koberec dobře odolává všem vnějším vlivům, jednoduše si zachovává svou strukturu i původní barevnost, dobře se čistí od odolných skvrn a svou kvalitu je schopný si udržet po celé roky.

Výhody koberce

Oproti jiným podlahovým krytinám, jako je například kvalitní vinyl či podlaha z PVC nebo ze dřeva, představuje koberec tu nejteplejší a nejútulnější variantu. Protože všichni chceme pro své děti jen to nejlepší, měli bychom právě výběr podlahy do dětského pokoje podrobit nejpřísnějším kritériím.

Dětský koberec musí být především:

  • Hezký a barevný,
  • Komfortní a pohodlný na dotek,
  • Ladit se zbytkem interiéru,
  • Snadno udržovatelný,
  • Odolný vůči vlivům a působení vnějšího prostředí (barvičky, modelína, jídlo, pojízdné hračky, kolečkové pracovní židle, domácí zvířátka…)

Neváhejte prozkoumat náš sortiment podlahových krytin a pestrou nabídku dětských koberců. Nebo nás rovnou navštivte v kterékoli z deseti prodejen, rádi Vám se vším poradíme a pomůžeme s výběrem té nejlepší varianty.

TOP