Koberce K+K
Volejte centrálu Příbram
318 631 551
Napište nám
info@kobercekk.cz
Volejte centrálu Příbram
318 631 551
Napište nám
info@kobercekk.cz

Na co si dát pozor při výběru PVC podlahy

31. 10. 2019

V dnešní době je na trhu množství kvalitních PVC a vinylových podlah. Lino můžete zakoupit v mnoha provedeních a různé kvalitě. Poradíme Vám, na co si dát při jeho výběru zvláštní pozor. Výběr podlahy je volbou na mnoho let dopředu, buďte proto důkladní a předem připravení.

Naše podlahy

Cena vs. kvalita

Při výběru PVC a vinylové podlahy byste měli věnovat pozornost na prvním místě provedení a technickým parametrům. Od ceny se často dovíjí i kvalita. Levnější lino mívá často slabší nášlapnou plochu a v důsledku toho je pak i méně odolné. Rozhodně proto nedoporučujeme pokládku takové PVC či vinylové krytiny do pokojů s vysokou frekvencí užívání. Snese jej ložnice či hostinský pokoj, ale rozhodně ne obývací pokoj či kuchyně.Levná lina či PVC jsou často poznat na první pohled, jejich provedení a dekor Vás zpravidla spíš odradí, v interiéru působí na první pohled lacině a „uměle“. Přitom hezkých kvalitních variant za rozumnou cenu najdete jenom u nás bezpočet.

Obývák s podlahou

Struktura k nerozeznání od dřeva

PVC či vinyl jsou opravdovými materiály budoucnosti. Kvalita provedení v případě strukturovaného povrchu může být natolik dokonalá, že jsou na první pohled jen stěží k rozeznání od podlahy dřevěné. Estetická funkce ruku v ruce s výbornými údržbovými vlastnostmi a zároveň mimořádná trvanlivost – to všechno jsou devizy kvalitní PVC a vinyl podlahy. Novodobé lino je hudbou budoucnosti.

Promyšlený způsob pokládky

Při výběru PVC či vinylové podlahy je důležité přihlédnout ke způsobu pokládky. Volně položená PVC podlaha může mít textilní podložku. Její výhodou je, že hravě vyrovná nerovnosti pokládkové plochy, zároveň tlumí kročejový hluk, lino s textilní podložkou je příjemné na došlap a v neposlední řadě je příjemně tepelně odizolované, což zvyšuje celkový komfort místnosti.

Moderní vinylové dílce

Už před mnoha lety bylo lino dostupné také v podobě dílců, které napodobovaly dlažbu. V případě chybné instalace se však do této podlahy snadno dostala vlhkost. Dílce se začaly od podlahy odchlipovat. Dnes je výběr a kvalita dílců mnohem lepší. Výrobci je označují jako vinylové dílce. Jedná se o tvrzené PVC, s pěknými dekory a vysokou odolností. K dostání jsou jak v provedení, které při instalaci vyžaduje lepení, tak ve velmi pohodlné variantě „click“, která se instaluje pomocí speciálních zámečků, bez nutnosti použití lepidla.

Vzorník vinylů

Vinyl nebo PVC?

Vinyl je skoro ze stejného materiálu jako běžné PVC podlahy. Také se jedná o umělý materiál, ale speciálně tvrzený. To má vliv především na jeho odolnost a prodlouženou životnost.

Nejdůležitější informace o PVC a vinylových podlahách v pár bodech:

-        Předchůdcem PVC byla krytina známá jako „lino“. Dnešní materiály jsou kvalitnější, dekory hezčí.

-        PVC mívá textilní podložku. Podložka vyrovná jemné nerovnosti podkladu, tlumí kročejový hluk a je zároveň                       tepelnou izolací.

-        V často užívaných prostorách podlaháři PVC krytinu k podlaze přímo lepí.

-        Při výběru PVC krytiny dobře počítejte a vyberte vhodnou šířku, ať vznikne co nejméně spojů.

-        Dejte pozor na zátěžovou třídu a sílu nášlapné vrstvy – čím jsou hodnoty vyšší, tím je podlaha kvalitnější, odolnější, ale také dražší. Záleží, do jakých prostor je PVC                 podlaha určená.

-        Existuje rovněž tvrzená, odolnější verze PVC podlah, která se označuje jako vinylová podlaha. Prodává se i ve variantě zaklikávacích dílců.

-        PVC podlaha je snadná na pokládku i údržbu, můžete pod ni instalovat i podlahové topení.

 

Zkušení odborníci Vám s výběrem rádi poradí, zařídí dopravu i položení PVC či vinylové podlahy. Zjednodušte si život a neváhejte nás kontaktovat!