Klub K+K Vstupte do klubu K+K! Získejte SLEVU a další výhody hned na Vaši první objednávku!Zaregistrovat se

Jednobarevné koberce 

Kusové jednobarevné koberce jsou přímo určené do moderních i klasických interiérů, kde je potřeba zvolit jednu hlavní barvu a toto barevné ladění pak dodržet. Jsou to nádherné kousky, které se stanou ozdobou místnosti. Vybrat si je můžete v různých velikostech a tvarech, od malých předložek k posteli až po velké kusové koberce pod sedací souprav...

Kusové jednobarevné koberce jsou přímo určené do moderních i klasických interiérů, kde je potřeba zvolit jednu hlavní barvu a toto barevné ladění pak dodržet. Jsou to nádherné kousky, které se stanou ozdobou místnosti. Vybrat si je můžete v různých velikostech a tvarech, od malých předložek k posteli až po velké kusové koberce pod sedací soupravy. V kategorii jednobarevných koberců nabízíme i shaggy koberce s vysokým vlasem, které jsou velmi oblíbené pro svou měkkost a hřejivost. Také zde naleznete kusové koberce s vysokým podílem ruční výroby (ručně tkané či ručně všívané).

Teorie barev v interiéru

Obecně platí, že na větší plochy patří neutrální barvy, zatímco ty výrazné a syté náleží doplňkům. Pokud jde tedy o kusové koberce, máte dvě možnosti. Buď zvolíte neutrální odstín, např. krémově bílý, béžový či šedý, a doplníte ho výraznými barvami v akcentech (různé polštářky, dekorace, vázy apod.). Nebo si vyberete kusový koberec rovnou v hlavní barvě, kterou jste si zvolili jako vůdčí pro svůj interiér.

  • Bílá je nadčasová a nesmrtelná. Může však působit tvrdě a neosobně, protože je vždy lepší volit krémově bílou či světle béžovou. Efekt optického zvětšení místnosti a prosvětlení prostoru je stejný.

  • Žlutá krásně rozzáří interiér a přináší s sebou optimismus a energii. Skvěle vypadá s šedými odstíny a také v kombinaci s modrou či fialovou.

  • Oranžová podporuje kreativitu a činorodost. Rozveseluje mysl a dodává jí nové impulsy. Hodí se do obývacího pokoje, kuchyně, pracovny, méně vhodná je do ložnice.

  • Červená barva je královská. Nejenže interiéru dodá nádech luxusu, ale vnese do něj i hřejivou, útulnou atmosféru.

  • Fialová je tajemná, inspirující a přepychová. Hodí se do interiéru, kde převažují lesklé povrchy a zlacené prvky.

  • Modrá je barvou klidu, harmonie a relaxace. Aby nepůsobila příliš chladně, můžete ji zkombinovat s kontrastní žlutou či růžovou.

  • Zelená působí na lidskou psychiku opravdu blahodárně. Máte doma málo pokojových květin? Pořiďte si zelený kusový koberec a rázem bude Vaše potřeba zeleně naplněna. Navíc se zelená barva skvěle kombinuje s jinými, nejlépe vypadá s modrou, růžovou či červenou.

  • Hnědá přináší teplé, zemité tóny, které krásně zútulní interiér a vnesou do něj příjemnou domácí atmosféru.

  • Šedá je moderní a in. Jako základní neutrální barva pro kombinování v interiéru se hodí jako podklad pro výrazné barevné akcenty v doplňcích.

  • Černá barva je elegantní a nadčasová, v interiéru se s ní však musí zacházet opatrně. Sice opticky prohloubí prostor, zároveň ho ale zmenší. Je nutné doplnit ji výraznými barvami.

číst více
Od nejlevnějších Od nejdražších Nejprodávanější
Zobrazeno 1 – 24 z 278 položek
Zobrazeno 1 – 24 z 278 položek
Název produktu

Detail