0

Obývací pokoj

Obývací pokoj je srdcem každého domova, je to místo, kde trávíme čas s rodinou nebo přáteli a kde relaxujeme po náročném dni. Podlahová krytina by v tomto klíčovém prostoru měla splňovat náročné požadavky na komfort, estetiku a odolnost. Ideálním řešením v obýváku je proto koberec, vinylové dílce či PVC podlaha.

Koberec představuje tradiční a oblíbenou volbu pro obývací pokoj. Do místnosti vnese příjemnou útulnou atmosféru, zvýší tepelný komfort a utlumí kročejový hluk. Díky široké škále dekorů, barev a různě dlouhému vlasu doplní koberec skvěle jakýkoliv interiér. Koberec sluší každému obývacímu pokoji, ať už preferujete tradiční nebo moderně zařízený obývák. Koberec si můžete vybrat z mnoha velikostí a druhů. Metrážový koberec pokryje celou plochu podlahy, čímž dodá prostoru na hloubce a také hřejivosti. Pokud dáváte přednost variabilitě, bude pro vás vhodnější kusový koberec, který lze snadno přesunout či vyměnit za jiný, pokud se rozhodnete pro změnu dekoru. Kusový koberec se nejlépe hodí pod sedací soupravu či do středu obývacího pokoje, kde vytváří hlavní dominantu místnosti.

Za to vinylová podlaha je moderní alternativou lina, která kombinuje vzhled dřeva či kamene s praktičností a odolností. Vinylová podlaha se snadno udržuje a dobře odolává vlhkosti a skvrnám. Hodí se tak do rušnějších domácností. Pokud máte například domácího mazlíčka, je hladká vinylová podlaha či PVC ideálním řešením pro váš obývací pokoj.

Pokud jde o dekor, barva podlahové krytiny, hraje významnou roli v tom, jak vnímáme prostor. Světlé podlahy opticky zvětšují místnost a dodávají jí vzdušnost. Jsou skvělou volbou do menších obývacích pokojů, kde chceme dosáhnout pocitu většího prostoru. Naopak tmavé podlahy se nejlépe hodí do velkých, světlých prostor, kde vytvářejí atmosféru luxusu a pohodlí.

číst více
Seřadit podle

Staňte se členem věrnostního klubu Koberce K+K a získejte až 10% slevy

Budeme vás informovat o zajímavých akcích i novinkách v oboru, zůstaňte s námi v kontaktu.

  • Záruka 3 roky
  • Zaměření prostor zdarma
  • A mnohem více...
Získat výhody klubu