Koberce K+K
Volejte centrálu Příbram
318 631 551
Napište nám
info@kobercekk.cz
Volejte centrálu Příbram
318 631 551
Napište nám
info@kobercekk.cz

Volba podlahové krytiny

21. 02. 2019

Podlaha tvoří absolutní základ každého interiéru. Od volby ideální podlahové krytiny pro konkrétní prostor Vašeho domova se tedy odvíjí i celková spokojenost s bydlením.

Dříve, než začneme o volbě podlahové krytiny uvažovat, si musíme jasně vytýčit kritéria, která by měla splňovat. Jiné nároky na užívání a údržbu představuje vstupní hala, obývací pokoj, ložnice či dětský pokoj. Rozdíl také je, zda bydlíme v bytě nebo v domě, případně zda vybavujeme zahradní domek nebo chalupu na víkendové a prázdninové užívaní.

Volba podlahové krytiny - koberecBytová podlaha

Život v bytě je v naší zemi asi nejčastější variantou bydlení. Bytová jednotka v rámci společného domu skýtá své výhody, zejména ekonomické. Nejen nižší pořizovací cena, ale také náklady na provoz jsou výrazně finančně příznivější než v případě rodinného domu. Protiváhou je menší podíl soukromí a samozřejmě celkový obytný prostor.

Z hlediska vstupních prostor se předpokládá, že nebudeme do bytu vstupovat přímo zvenku či ze zahrádky. Naše obuv je již před vstupem do bytu základně očištěna, přesto se vyplatí vstupní chodbu vybavit povrchem s vyšší odolností a co nejlepší udržovatelností. Jasnou volbou je tedy dlažba, případně odolná vinylová či PVC podlaha. Pokud zvolíte vinyl nebo PVC, nebudete litovat, neboť pocit po vyzutí z venkovní obuvi je okamžitě hřejivý. Což je velmi příjemné. Pro docílení vyššího komfortu je samozřejmě možné kombinovat jak dlažbu, tak vybrané druhy lina s podlahovým vytápěním. Možnou volbou pro vstupní chodbu Vašeho bytu je též elegantní zátěžový koberec.

Obývací pokoj chceme mít především útulný. Nicméně se jedná o místnost s vysokou mírou provozu, proto je třeba hledět i směrem k dobré udržovatelnosti. Dvojnásob to platí, pokud máte v rodině malé děti. Možností na výběr podlahové krytiny je několik. Klasikou je kvalitní metrážový koberec v luxusním či standardním provedení. Dobrou variantou je však také PVC či vinylová podlaha, kterou lze pro zvýšení útulnosti doplnit o zajímavý designový prvek, který představuje například elegantní kusový koberec. Prostudujte nabídku našeho sortimentu a vyberte si ze široké nabídky barev a dekorů PVC a vinylových podlah. Nabízíme PVC a vinylové podlahy s dekorem dřeva, dlažby či parket. Výsledný efekt je velice autentický.

Kuchyň a jídelna vyžadují lehce udržovatelný povrch podlahové krytiny. Ve většině domácností se jedná o dlažbu. Dobrou variantou s výrazně teplejším efektem a příjemnějším došlapem však je opět kvalitní PVC a vinylová podlaha nebo zátěžový koberec.

Ideální volba - koberec do dětského pokoje

Ložnice je místností využívanou spíše zřídka, můžeme si proto dovolit luxus v podobě jemného celoplošně položeného koberce, který bude velmi příjemný zvláště pro bosá chodidla. Hezký útulný dojem ale vytvoří i PVC nebo vinylová podlaha opět s malým koberečkem umístněným k posteli pro příjemnější došlap.

Kategorii samu o sobě představuje dětský pokoj. Funkci ideální podlahové krytiny skvěle plní vinylová podlaha. Pokud jste příznivci koberců, doporučujeme volbu elegantního zátěžového koberce, který vydrží zvýšené nároky na provoz. Prohlédněte si naši nápaditou nabídku koberců metrážovýchkusových, speciálně určených do dětských pokojíčků.

K problematice volby podlahové krytiny v bytě doplňme, že současným trendem je jednolitost a sladěný styl. Proto doporučujeme obzvlášť na malé ploše bytu vybrat jednotnou podlahovou krytinu do všech hlavních místností. Absence viditelných přechodů mezi jednotlivými místnostmi bytu Váš obytný prostor opticky zvětší. Vytvoříte tak jednoduše elegantní a příjemný dojem. Protože v jednoduchosti je síla.

Podlaha v rodinném domě

Podlaha rodinného domu představuje složitější rozhodování. Je třeba vybavit větší obytnou plochu, více místností zpravidla ve dvou patrech. Je proto třeba uvažovat s přesahem a s ohledem na rozpočet, který máme k dispozici.

Nároky na vstupní halu jsou zpravidla vyšší, než je tomu v případě bytu. Do rodinného domu vstupujeme rovnou z ulice, případně také ze zahrádky, proto je naše obuv o stupeň více znečištěna. Vstupní hala tedy musí být elegantní, ale také dobře udržovatelná. A opravdu dobrou, ekonomicky přijatelnou variantu v tomto případě představuje právě kvalitní PVC nebo vinylová podlaha. Vybírat můžete z nepřeberné škály vzorů a barev z našeho sortimentu. Nepřehlédněte ani širokou nabídku zátěžových koberců, které jsou vhodné nejen při vstupu do rodinného domu, ale též pro použití na schodiště a do místností jako je pracovna, dětský pokoj či kuchyně s jídelnou.

Volba podlahy - PVC nebo vinyl?

Další místnosti rodinného domu jsou víceméně identické s bytem. Pouze jejich počet se liší. Proto opět připomínáme, že v jednotné volbě podlahové krytiny a jednoduchosti se skrývá klíč k elegantnímu řešení Vašeho bydlení.

Víkendové a prázdninové bydlení

Fenomén víkendového domu je v naší zemi stále velmi silný. Češi zkrátka rádi jezdí na chatu či chalupu. A tráví v takovém objektu pouze několik dní v měsíci nebo pár týdnů v celém roce. Tudíž hledají podlahu, která bude lehce udržovatelná, snadno a rychle se uvede do čistého stavu po každém krátkém pobytu. Zvláště v zimních měsících bude dobře izolovat a držet teplo. Protože míra komfortu v místnosti se odvíjí právě od tepla, které vnímáme převážně od nohou.

Pro nás je tedy jasnou volbou pro vybavení chaty nebo chalupy hezká PVC a vinylová podlaha, kterou lze ve vybraných místnostech ještě doplnit o podlahové vytápění, čímž je výsledný efekt vysokého komfortu pojištěný. Odolná, elegantní a snadno udržovatelná, taková přesně musí podlahová krytina Vašeho víkendového bydlení být.

 Pokud se rozhodnete vybavit Váš byt, dům nebo chalupu sortimentem z naší nabídky, neváhejte nás kontaktovat! Vše s Vámi rádi zkonzultujeme a pomůžeme Vám s vhodným výběrem zboží přesně na míru. Rychle a profesionálně k Vaší plné spokojenosti.