Koberce K+K

Klub K+K Vstupte do klubu K+K! Získejte SLEVU a další výhody hned na Vaši první objednávku!Zaregistrovat se

Patří koberec do dětského pokoje?

24. 07. 2020

Přemýšlíte nad otázkou, jaké koberce či podlahovou krytinu zvolit do dětského pokoje? Obáváte se, že koberec v dětském pokoji způsobí prašnost a budou se v něm množit roztoči? Bojíte se údržby koberce v dětském pokoji? Přesně na tyto a další otázky pro Vás máme odpovědi.

Zeptali jsme se našeho zkušeného prodejce na několik klíčových otázek, proč je koberec do dětského pokoje dobrou volbou a připravili pro Vás zajímavé shrnutí. Přečtěte si rozhovor s Václavem Vitáskem.

Dětské koberce Koberce K K

Je koberec do dětského pokoje dobré rozhodnutí?

Určitě ano. Dětský koberec, jako podlahová krytina do pokojíku, je ideální volbou protože je teplý, příjemný na dotek a navíc se koberec snadno udržuje, zabraňuje výření prachu a je bezpečný! Jednou z hlavních předností je fakt, že dětské koberce místnost dobře odhluční. Tento benefit se nejvíce cení v panelovém domě, kde se tak dá předejít nepříjemným pohledům od sousedů.

Co třeba námitka, že koberec pro děti je plný prachu a roztočů. To přece není moc vhodné?

Tato pověra je již nějaký ten pátek přežitek. V koberci se roztoči rozhodně nezdržují, nemají na to vhodné podmínky. V našem dřívějším článku se dozvíte, jak je to doopravdy s roztoči v kobercích.

Co se týče prachu, tak koberec samozřejmě částečky prachu zachytí, ale díky struktuře svého vlákna tyto částečky v podstatě samovolně nepustí. Pokud je dětský koberec pravidelně a dostatečně vysáván, tak je vhodný i pro alergika, což mimochodem dokázalo nemálo zahraničních studií. Koberec totiž na rozdíl od plovoucí podlahy zabraňuje výření prachu v místnosti. Navíc některé typy koberců se mohou pochlubit i antibakteriální úpravou.

Dětský koberec a dítě na koberci

Z jakého materiálu by dětský koberec měl být?

Nejlepší volbou materiálů pro dětské koberce je určitě vlna, je příjemná na dotek, hřejivá a měkká. Ovšem nevýhodou vlněného koberce může být jeho vysoká cena a velká náročnost na údržbu. Samy bychom tento typ spíše volili do studentského pokoje. Dalším velice vhodným materiálem je polyamid. Jeho vlákno je příjemné na dotek a snese velice vysoké zatížení. Přednostmi koberce z polyamidu jsou i jeho skvělé antistatické vlastnosti.

Na co by se měli naši zákazníci zaměřit při výběru?

Především by si měli uvědomit, k jakému účelů koberec vybírají, jestli jen jako dekoraci (bytový doplněk), nebo jako vymezení hracího koutku. Samozřejmě bude záležet také na věku dítěte. U malého dítěte počítejte s tím, že dětský koberec bude jeho hracím hřištěm a zaměřte se na hřejivé a příjemné dětské či metrážové koberce s kratším vlasem. Je také potřeba počítat s častějším zašpiněním, a proto musí koberec umět odolat mechanické námaze spojené s čištěním. U větších dětí se můžeme více zaměřit na estetiku a vybírat například tematický kusový koberec do dětského pokoje.

Koberce do dětských pokojů

Co říci závěrem?

Koberec jako takový, je ideální volbou do dětského pokoje, rozhodně se nebojte starých a zažitých mýtů o kobercích plných roztočů a prachu.

Dětský koberec vyniká především ve dvou praktických funkcích:

  • snižuje prašnost v prostoru, kde je umístěný,
  • funguje jako bezpečnostní prvek při dětských pádech či případných nárazech.

Další významné výhody koberce v dětském pokoji jsou:

  • tepelná izolace podlahy
  • odhlučnení podlahy

Ať už Vaše finální rozhodnutí bude jakékoliv, tak s volbou koberce do dětského pokoje rozhodně chybu neuděláte. Dnešní trh podlahových krytin je však rozmanitý a dobrou službu poskytne i kvalitní PVC podlaha. Pokud stále tápete a nevíte si rady, tak si neváhejte sjednat konzultaci s našimi školenými poradci na jedné z 10 poboček Koberce K+K, kteří Vám rádi pomohou a poradí či se obraťe na opnline podporu na našem eshopu podlah a koberců Koberce K+K.

TOP