Koberce K+K

Patří koberec do dětského pokoje?

24. 07. 2020

Přemýšlíte nad otázkou, jakou podlahovou krytinu zvolit do dětského pokoje? Obáváte se, že koberec v dětském pokoji způsobí prašnost a budou se v něm množit roztoči? Přesně na tyto a další otázky pro Vás máme odpovědi.

Zeptali jsme se našeho zkušeného prodejce na několik klíčových otázek, proč je koberec do dětského pokoje dobrou volbou a připravili pro Vás zajímavé shrnutí. Přečtěte si rozhovor s Václavem Vitáskem.

Dětské koberce Koberce K K

Je koberec do dětského pokoje dobré rozhodnutí?

Určitě ano. Dětský koberec, jako podlahová krytina do pokojíku, je ideální volbou. Je teplý, příjemný a místnost dobře odhluční. Tento benefit se nejvíce cení v panelovém domě, kde se tak dá předejít nepříjemným pohledům od sousedů.

Co třeba námitka, že koberec pro děti je plný prachu a roztočů. To přece není moc vhodné?

Tato pověra je již nějaký ten pátek přežitek. V koberci se roztoči rozhodně nezdržují, nemají na to vhodné podmínky. V našem dřívějším článku se dozvíte, jak je to doopravdy s roztoči v kobercích.

Co se týče prachu, tak koberec samozřejmě částečky prachu zachytí, ale díky struktuře svého vlákna tyto částečky v podstatě samovolně nepustí. Pokud je dětský koberec pravidelně a dostatečně vysáván, tak je vhodný i pro alergika, což mimochodem dokázalo nemálo zahraničních studií. Navíc některé typy koberců se mohou pochlubit i antibakteriální úpravou.

Dětský koberec a dítě na koberci

Z jakého materiálu by dětský koberec měl být?

Nejlepší volbou materiálů je určitě vlna, je příjemná na dotek, hřejivá a měkká. Ovšem nevýhodou vlněného koberce může být jeho vysoká cena a velká náročnost na údržbu. Sám bych tento typ spíše volil do studentského pokoje. Dalším velice vhodným materiálem je polyamid. Jeho vlákno je příjemné na dotek a snese velice vysoké zatížení. Přednostmi koberce z polyamidu jsou i jeho skvělé antistatické vlastnosti.

Na co by se měli naši zákazníci zaměřit při výběru?

Především by si měli uvědomit, k jakému účelů koberec vybírají, jestli jen jako dekoraci (bytový doplněk), nebo jako vymezení hracího koutku. Samozřejmě bude záležet také na věku dítěte. U malého dítěte počítejte s tím, že koberec bude jeho hracím hřištěm a zaměřte se na hřejivé a příjemné koberce s kratším vlasem. Je také potřeba počítat s častějším zašpiněním, a proto musí koberec umět odolat mechanické námaze spojené s čištěním. U větších dětí se můžeme více zaměřit na estetiku a vybírat například tematický kusový koberec do dětského pokoje.

Koberce do dětských pokojů

Co říci závěrem?

Koberec jako takový, je ideální volbou do dětského pokoje, rozhodně se nebojte starých a zažitých mýtů o kobercích plných roztočů a prachu.

Dětský koberec vyniká především ve dvou praktických funkcích:

  • snižuje prašnost v prostoru, kde je umístěný,
  • funguje jako bezpečnostní prvek při dětských pádech či případných nárazech.

Ať už Vaše finální rozhodnutí bude jakékoliv, tak s volbou koberce do dětského pokoje rozhodně chybu neuděláte. Dnešní trh podlahových krytin je však rozmanitý a dobrou službu poskytne i kvalitní PVC podlaha. Pokud stále tápete a nevíte si rady, tak si neváhejte sjednat konzultaci s našimi školenými poradci, kteří Vám rádi pomohou a poradí.