Koberce K+K
Volejte centrálu Příbram
318 631 551
Napište nám
info@kobercekk.cz
Volejte centrálu Příbram
318 631 551
Napište nám
info@kobercekk.cz

Patří koberec do dětského pokoje?

25. 08. 2018

Stojíte také před otázkou, jakou podlahovou krytinu položit do dětského pokoje? Obáváte se, že koberec v dětském pokoji způsobí prašnost a budou se v něm množit roztoči? Pokud stále tápete, máme pro Vás odpověď.

Zkusili jsme se zeptat našeho nezkušenějšího prodejce na pár otázek, proč zvolit koberec zrovna do dětského pokoje. Přečtěte si, jak na naše otázky odpovídal v krátkém rozhovoru Václav Vitásek.

Dětské koberce Koberce K K

Umístil bys koberec do dětského pokoje?

Koberce pro děti i do školky

Koberec, jako podlahová krytina do dětského pokoje, je ideální volbou. Je teplý, příjemný, místnost odhluční, což pomůže zvláště v panelovém domě, kde se vyhnete nepříjemným pohledům od sousedů, kteří bydlí pod vámi.

Co třeba námitka, že v koberci se usazuje prach a roztoči. To přece pro dítě není moc vhodné?

Tato pověra je již nějaký ten pátek přežitek. V koberci se roztoči rozhodně nezdržují, nemají na to vhodné podmínky. Více o mýtu roztoči v kobercích zde.

Co se týče prachu, tak koberec samozřejmě částečky prachu zachytí, ale díky struktuře jeho vlákna tyto částečky v podstatě samovolně nepustí, tím je dosaženo minimálního víření prachu v pokoji. Pokud je koberec pravidelně a dostatečně vysáván, není problém koberec použít i u “alergika“, což mimochodem dokázalo nemálo zahraničních studií – více informací zde. Navíc některé dětské koberce se mohou pochlubit i antibakteriální úpravou.

Dětský koberec a dítě na koberci

Jaký materiál pro koberec do dětského pokoje bys doporučil?

Nejlepší volbou materiálů je určitě vlna, je příjemná na dotek, hřejivá a měkká. Ovšem nevýhodou vlněného koberce může být jeho vysoká cena a velká náročnost na údržbu. Sám bych je spíše použil do studentského pokoje. Dalším velice vhodným materiálem je polyamid. Toto vlákno je příjemné na dotek a snese velice vysoké zatížení. Navíc se může pochlubit skvělými antistatickými vlastnostmi.

Na co by se měli především naši budoucí zákazníci zaměřit při výběru koberce do dětského pokoje?

Především by si měli uvědomit, k jakému účelů koberec vybírají, jestli jen jako dekoraci (bytový doplněk), nebo jako vymezení hracího koutku. Samozřejmě bude záležet také na věku dítěte. U malého dítěte počítejte s tím, že koberec bude jeho hracím hřištěm a zaměřte se na hřejivé příjemné koberce s kratším vlasem. U tak malého dítěte je potřeba počítat s častějším zašpiněním, a proto je potřeba, aby koberec odolával mechanické námaze spojené s čištěním. Pro větší děti již můžete volit koberec jako dekoraci, ale i tyto koberce by měly odolávat námaze.

Koberce do dětských pokojů

Co říci na závěr?

Koberec jako takový, je ideální volbou do dětského pokoje, rozhodně se nebojte starých mýtu o kobercích plných roztočů a prachu.

Dětský koberec má dvě praktické funkce:

  • snižuje prašnost v prostoru, kde je položený,
  • slouží jako bezpečnostní prvek při pádech dětí či případných nárazech,

je tedy vhodný hlavně pro dětské pokojíčky, kde polapí prach a děti ho tím pádem nevdechují. 

Vše je to jen a jen o údržbě. Navíc děti si převážně hrají na podlaze a koberec je pro ně příjemný na dotek a teplý. Rozhodně bych nešetřil, kvalita jde ruku v ruce s cenou koberce.